Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Tam, kde jezdí opravdoví „chlapi“: Na Severní smyčce Nürburgringu se roztočila kola NLS

V prvním závodě poháru NLS, který se koná výhradně na původním Nürburgringu, se prosadil Manthey-Porsche továrních jezdců Zuffenhausenské značky Estreho, Christensena a Kerna.

Pořadatelé nesmírně oblíbeného vytrvalostního poháru NLS (Nürburgring Langstrecken Serie) letos zatím měli hodně smůly – a to nejen ohledně zuřícího chřipkovího šílenství a s ním souvisejícími zákazy. Jak oficiální testy, tak i první plánovaný závod ročníku se staly obětí sněhových vánic a tak se tradiční šampionát, který se jezdí již od roku 1977, rozjel teprve o tuto sobotu. A jak!

Podnik „Nimex 45. DMV 4h-Rennen“, se sice konal za vyloučení veřejnosti, do paddocku ale přilákal posádky 145 vozů. V kokpitech při tom bylo k nalezení mnoho zvučných jmen: se stovkami poloamatérů a vyslovených „Ringmasterů“ se přijeli měřit například bývalí piloti DTM Christian Menzel, Volker Strycek, Frank Stippler, Augusto Farfus a Maxime Martin, frakci GT zastupovali Carie Schreinerová, Nicki Thiim, Luca Ludwig a na 24km dlouhou horskou dráhu si troufla i „děvčata z Indianapolisu“ Simona de Silvestrová a Pippa Mannová!

O zlatých pohárech celkového hodnocení 4hodinové honičky jely přirozeně silné vozy třídy GT3 špičkových týmů Phoenix, Frikadelli, Manthey, Konrad, Rutronik a Walkenhorst. Nakonec se s náskokem pouhých 17 sekund prosadil Porsche 911 GT3R zkušené domácí stáje specialistů kolem Olafa Mantheye s posádkou továrních pilotů sestavy Michael Chrsitensen (DK), Kevin Estre (F) a Lars Kern (D). Za nimi dojel další Porsche 911 profíků z týmu Frikadelli (Frederic Makowiecki/Dennis Olsen) a Audi R8 LMS týmu Phoenix (Michele Beretta/Nicki Thiim). Za Phoenix nastoupil i pilot české stáje ADAC-GT-Masters, ISR, Frank Stippler a skončil dobrý čtvrtý. Vítězi ujeli za dané 4 hodiny 29 kol a nejrychlejší z nich absolvovali vražedným průměrem 184 km/h. Kevin Estre se tím postaral o nový rekord trati NLS. Na mistrovství, které se koná skutečně ve velmi „přehledném“ časovém rámci (kvalifikace se jede vždy v sobotu dopoledne, 4hodinový závod ještě o stejný den odpoledne!), ještě čeká mezi květnem a říjnem dalších sedm podniků.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama