Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

2. den testů F2 v Bahrajnu: Lungaard nejrychlejší v arabském pískovišti – Samaia s Beckmannem ale také umí

Pokud někdo chce před sezonou 2021 „na tutovku“ tipovat šampiona, pak mu lze vřele poradit buď Rusa Roberta Shwartzmana, nebo Dána Christiana Lungaarda. Oba jsou juniory velkých organizací formule 1 (Ferrari a Renault-Alpine), mají za sebou již první sezonu F2 a vědí, jak vyhrávat. Druhý den Bahrajnského testu patřil jednomu z nich: Pilot týmu ART, Lungaard, šel večer spát jeko nejrychlejší, přičemž jasně zlepšil čas včerejšího primuse Davida Beckmanna (Charouz Racing System).

Á-propos Beckman a český tým: ani dnes se nemuseli za své výkony stydět a německý talent dobře ví, jak nastolit ve stáji náladu spokojenosti. „Spolupráce s mým inženýrem klape výborně. Myslím, že se k sobě náramně hodíme. Jsem naplněn sebedůvěrou, což je tím, že cítím podporu celé stáje. U Charouze jsem prostě šťastný – zlepšuji se každým kolem a vidím zde ohromný potenciál,“ shrnul maličký jezdec včera odpoledne. Dnes byl o rychlejší dopoledne 14. a odpoledne 9. Jeho kolega Guilherme Samaia z Brazílie se blýskl především výborným 4. časem odpoledne.

Druhému dni v arabské poušti ovšem kraloval především Christian Lungaard. Jezdec francouzského týmu ART byl téměř celou dopolední session na špičce časové listiny a nakonec vypálil na zrychlující trať čas, který byl o 1,1s lepší, než včerejší výkon nejlepšího Beckmanna. Za Dánem přesvědčil překvapující Bent Viscaal, který u Tridentu podepsal zatím jen na úvodní podnik sezony. Za obrýleným Nizozemcem předvedli špičkové výkony téměř výhradně jezdci patřící do juniorských kádrů stájí F1: Marcus Armstrong (Ferrari), Liam Lawson (Red Bull), Robert Shwartzman (Ferrari), Juri Vips (Mercedes), Theo Pourchaire (Renault), Roy Nissany (Williams) a Oscar Piastri (Renault).

Zatímco se jmenovaní dopoledne pokoušeli o kvalifikační kola, patřilo odpoledne především simulaci long-runů, přičemž se prosadil Dan Ticktum (Carlin), před týmovým kolegou Jehanem Daruvalou, Guanyu Zhouem (UNI-Virtuosi) a zmíněným překvapením této druhé  poloviny úterý, Charouzovým Samaiou.

Test v Šakíru zítra ukončí další dvě 3hodinové sessions. Poslední možnost, jak se spřátelit s materiálem formule 2 a betonovat svou sebedůvěru před prvním závodem roku na stejném místě o dva týdny později.

Nejrychlejší časy 2. dne testů F2 v Šakíru:

1. Christian Lungaard, ART                             1:41,697s 
2. Bent Viscaal, Trident                                    1:42,028s
3. Marcus Armstrong, DAMS                          1:42,038s
4. Daniel Ticktum, Carlin                                 1:42,185s
5. Liam Lawson, Hitech                                    1:42,256s
6. Robert Shwartzman, Prema                           1:42,257s
7. Juri Vips, Hitech                                            1:42,299s
8. Theo Pourchaire, ART                                   1:42,347s
9. Roy Nissany, DAMS                                    1:42,419s
10. Oscar Piastri, Prema                                    1:42,462s

Guilherne Samaia, Charouz Racing System      1:43,129s
David Beckmann, Charouz Racing System      1:43,954s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama