Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

reklama

Velká cena Ruska F2: Delétraz chce navázat na pódium, Piquet zaútočí na body

Velká cena Toskánska F2 na okruhu v Mugellu skončila pro českou stáj Charouz Racing System skvělým úspěchem. Louis Delétraz totiž dojel druhý a třetí a vrátil se plnohodnotně do boje o mistrovský titul. Formu bude chtít potvrdit i v Rusku stejně, jako jeho týmový parťák Pedro Piquet.

Velká cena Ruska bude o nadcházejícím víkendu vrcholem evropské části sezóny. Po ní bude následovat nezvykle dlouhá pauza a pak už jen finále v rámci dvou víkendů na okruhu Sakhir v Bahrajnu na konci listopadu, resp. začátkem prosince. Louis Delétraz se díky parádnímu výkonu v Mugellu posunul na průběžné sedmé místo šampionátu s tím, že na třetího Lungaarda ztrácí pouhých třiadvacet bodů. Na prvního Micka Schumachera pak devětatřicet.

Při slibné konstelaci hvězd tedy může Švýcar poskočit hodně vysoko. „O titulu nepřemýšlím. Samozřejmě chci získat co nejvíce bodů a být v konečném pořadí co nejvýše,“ má jasno rodák z Ženevy. O tom, zda dokáže v Soči navázat na Mugello, napoví už páteční kvalifikace. A samozřejmě také forma jeho mechaniků. Protože ti odvádějí dlouhodobě perfektní práci a jejich pit stopy jsou téměř každý víkend nejrychlejší. Každá vteřinka přitom může mít přitom doslova cenu zlata.

Ani Pedro Piquet nezajíždí špatné závody. Bohužel bodový přínos zatím není takový, jaký by si sám Brazilec představoval. „Povedená kvalifikace vás může odrazit k dobrému výsledku během celého víkendu,“ moc dobře si i on uvědomuje důležitost pátečního souboje s časem.
Jak si jezdci Charouz Racing System můžete sledovat i vy v přímých přenosech. Hlavní závod začíná v 9.45 na Sport 1, nedělní sprint odstartuje na Sport 2 v 9.45.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama