Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Velká cena Ruska F2: Delétraz chce navázat na pódium, Piquet zaútočí na body

Velká cena Toskánska F2 na okruhu v Mugellu skončila pro českou stáj Charouz Racing System skvělým úspěchem. Louis Delétraz totiž dojel druhý a třetí a vrátil se plnohodnotně do boje o mistrovský titul. Formu bude chtít potvrdit i v Rusku stejně, jako jeho týmový parťák Pedro Piquet.

Velká cena Ruska bude o nadcházejícím víkendu vrcholem evropské části sezóny. Po ní bude následovat nezvykle dlouhá pauza a pak už jen finále v rámci dvou víkendů na okruhu Sakhir v Bahrajnu na konci listopadu, resp. začátkem prosince. Louis Delétraz se díky parádnímu výkonu v Mugellu posunul na průběžné sedmé místo šampionátu s tím, že na třetího Lungaarda ztrácí pouhých třiadvacet bodů. Na prvního Micka Schumachera pak devětatřicet.

Při slibné konstelaci hvězd tedy může Švýcar poskočit hodně vysoko. „O titulu nepřemýšlím. Samozřejmě chci získat co nejvíce bodů a být v konečném pořadí co nejvýše,“ má jasno rodák z Ženevy. O tom, zda dokáže v Soči navázat na Mugello, napoví už páteční kvalifikace. A samozřejmě také forma jeho mechaniků. Protože ti odvádějí dlouhodobě perfektní práci a jejich pit stopy jsou téměř každý víkend nejrychlejší. Každá vteřinka přitom může mít přitom doslova cenu zlata.

Ani Pedro Piquet nezajíždí špatné závody. Bohužel bodový přínos zatím není takový, jaký by si sám Brazilec představoval. „Povedená kvalifikace vás může odrazit k dobrému výsledku během celého víkendu,“ moc dobře si i on uvědomuje důležitost pátečního souboje s časem.
Jak si jezdci Charouz Racing System můžete sledovat i vy v přímých přenosech. Hlavní závod začíná v 9.45 na Sport 1, nedělní sprint odstartuje na Sport 2 v 9.45.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama