Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

F3-Regional ve Spielbergu: Jak tři vozy Prema převálcovaly konkurenci

Na Red Bull Ringu absolvoval šampionát F3-Regional třetí podnik svého kalendáře 2020. Co do počtu velmi slabě obsazenému mistrovství, který FIA dokonce „obdarovala“ evropským predikátem, v Rakousku kralovala trojice stáje Prema dle libosti. A tak Gianluca Petecof, Oluver Rasmussen a Arthur Leclerc třikrát za sebou vyplnili všechny stupínky při vyhlašování vítězů.

Všemocná FIA, která se před dvěma lety zasloužila o zničení všech národních šampionátu F3, jako „náhradu“ zavedla od sezony 2019 podivně pojmenovanou F3-Regional. Šampionát, ze kterého do FIA-F3 letos postoupil nejen jeho úřadující šampion Frederic Vesti, ale i Enzo Fittipaldi, David Schumacher a Sophia Floerschová, trpěl směšně maličkým počtem účastníků – a na této situaci se ani letos nic nezměnilo. Také roku 2020 se v tomto „evropském mistrovství“ o úspěchy snaží jen tucet vozů

1. závod sobota

Pole-position pro první závod si zajistil dobře dotovaný Brazilec Gianluca Petecof před týmovými kolegy z přemocné italské stáje Prema, Arthurem Leclercem a Oliverem Rasmussenem. Jediné děvče v poli, úřadující mistryně F-Woman-Series, Jamie Chandwicková zajela šestý čas. 

Nejen kvalifikace, také závod se stal jasnou záležitostí pro trojici Premy, která mini-políčku devíti monopostů F-Regional kralovala: Zametač pole Gillian ani nevystartoval a již v prvním kole se srazila Chadwicková s Lappalainenem.  Jak oficiální start, tak i re-start po neutralizaci pojal Petecof bravurně a vyhrál před bratrem Ferrariho hvězdy Charlesem, Arthurem Leclercem, aniž by byl jedinkrát vážně ohrožen.

Výsledek:

1. Gianluca Petecof, Prema

2. Arthur Leclerc, Prema

3. Oliver Rasmussen, Prema

4. Patrick Pasma, Kic

5. Pierre-Louis Chovet, Van Amersfoort

2. závod neděle

Také pro druhý rakouský závod měl nejlepší výchozí pozici Gianluca Petecof, tentokrát před Rasmussenem a Leclercem.

O vítězi rozhodla lepší reakce vytáhlého Olivera Rasmussena na startu. Dán se usadil na špičce před Petecofem a Leclercem – a na této konstelaci se až do cíle nic nezměnilo. Nejlepší ze „zbytku světa“ byl tentokrát Pierre-Louis Chovet z týmu Van Amersfoort, který dal startu ve Spielbergu přednost před účastí ve FIA-fomuli 3 v Imole.

Výsledek:

1. Oliver Rasmussen, Prema

2. Gianluca Petecof, Prema

3. Arthur Leclerc, Prema

4. Pierre-Louis Chovet, Van Amersfoort

5. Patrick Pasma, Kic

3. závod neděle 

Startovní postavení Petecof-Rasmussen-Leclerc neslibovalo ani před posledním závodem příliš „zábavy“ na špičce a přesně tak i třetí závod víkendu trpěl naprostou převahou pilotů stáje Prema. Brazilec Petecof tentokrát na startu nezaváhal a vyhrál před kolegy z Monaka a Dánska. Příjemně překvapili Alessandro Famularo (Van Amersfoort) a Jamie Chadwicková (Prema) na dalších pozicích.

Výsledek:

1. Gianluca Petecof, Prema

2. Arthur Leclerc, Prema

3. Oliver Rasmussen, Prema

4. Alessandro Famularo (Van Amersfoort) 5. Jamie Chadwick (Prema)

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama