Dnes je 18. 1. 2022

Dnes je 18. 1. 2022

Dnes je 18. 1. 2022

reklama

Schumacher, Fraga i Staněk hlásí: Na Barcelonu jsme připraveni a chceme body

Byla to rána, která možná byla slyšet i na druhém konci zeměkoule. Všem v českém týmu Charouz Racing System po závodech na Silverstone totiž spadl ze srdce obrovský balvan. Igor Fraga získal pro stáj první mistrovský bod za desáté místo ve sprintu a všichni doufají, že na dobrou formu naváže v rámci Velké ceny Španělska F3 a přidají se k němu i David Schumacher a Roman Staněk.

Poslední závod na bývalém vojenském letišti v Silverstone všem v Charouz Racing System vlil do žil opatrný optimismus. Enzo Fittipaldi byl po závodě dodatečně penalizován a díky tomu se Igor Fraga dostal na bodované desáté místo. „Jezdcům stále věříme, i když výsledky nejsou takové, jaké jsme si představovali. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že všichni tři jsou v seriálu nováčky,“ vysvětloval majitel Charouz Racing System Antonín Charouz. Zraky všech teď směřují do Barcelony. Už páteční kvalifikace ukáže, zda se piloti českého týmu opravdu dokáží posunout výrazněji dopředu. „Kvalifikace bude základ. Snad se nám konečně povede,“ přeje si Fraga.

Zatím nejlepší kvalifikace zajel český talent Roman Staněk hned na úvod v Rakousku. Z desátého místa ale pak v závodě body nevytěžil. „V Barceloně bych chtěl být alespoň v nejlepší patnáctce. To je pozice, ze které se dá v závodě na body útočit,“ má jasno Staněk, který se na tomto okruhu představí vůbec poprvé v ostrém závodě. Zatím tam pouze testovat formuli 4. Do bodované desítky by samozřejmě konečně rád pronikl i David Schumacher. Několikrát už byl blízko.

Jak si jezdci povedou můžete sledovat v přímých přenosech. Sobotní závod začíná na Sport 1 v 10.20, nedělní sprint je pak na programu od 9.45 na Sport 2.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama