Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Schumacher, Fraga i Staněk hlásí: Na Barcelonu jsme připraveni a chceme body

Byla to rána, která možná byla slyšet i na druhém konci zeměkoule. Všem v českém týmu Charouz Racing System po závodech na Silverstone totiž spadl ze srdce obrovský balvan. Igor Fraga získal pro stáj první mistrovský bod za desáté místo ve sprintu a všichni doufají, že na dobrou formu naváže v rámci Velké ceny Španělska F3 a přidají se k němu i David Schumacher a Roman Staněk.

Poslední závod na bývalém vojenském letišti v Silverstone všem v Charouz Racing System vlil do žil opatrný optimismus. Enzo Fittipaldi byl po závodě dodatečně penalizován a díky tomu se Igor Fraga dostal na bodované desáté místo. „Jezdcům stále věříme, i když výsledky nejsou takové, jaké jsme si představovali. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že všichni tři jsou v seriálu nováčky,“ vysvětloval majitel Charouz Racing System Antonín Charouz. Zraky všech teď směřují do Barcelony. Už páteční kvalifikace ukáže, zda se piloti českého týmu opravdu dokáží posunout výrazněji dopředu. „Kvalifikace bude základ. Snad se nám konečně povede,“ přeje si Fraga.

Zatím nejlepší kvalifikace zajel český talent Roman Staněk hned na úvod v Rakousku. Z desátého místa ale pak v závodě body nevytěžil. „V Barceloně bych chtěl být alespoň v nejlepší patnáctce. To je pozice, ze které se dá v závodě na body útočit,“ má jasno Staněk, který se na tomto okruhu představí vůbec poprvé v ostrém závodě. Zatím tam pouze testovat formuli 4. Do bodované desítky by samozřejmě konečně rád pronikl i David Schumacher. Několikrát už byl blízko.

Jak si jezdci povedou můžete sledovat v přímých přenosech. Sobotní závod začíná na Sport 1 v 10.20, nedělní sprint je pak na programu od 9.45 na Sport 2.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama