Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

F3 na Silverstone: Schumacher i Fraga udělali velký skok dopředu

Znovu bez bodů zůstal v prvním závodě víkendu FIA F3 český tým Charouz Racing System. Pozitivní ovšem je, jak obrovský posun pořadím udělali David Schumacher a Igor Fraga. O to více tentokrát platí, že pokud by se kvalifikace povedla alespoň průměrně, piloti stáje by s přehledem jezdili v elitní desítce.

Je už to prokletí, psychický blok, smůla, nováčkovská daň, ale spíš všechno dohromady a ještě něco navíc. Kvalifikace se ani jednomu z trojice David Schumacher, Igor Fraga a Roman Staněk nedaří od začátku sezóny a nejinak tomu bylo i na Silverstone. Sobotní hlavní závod je tak prakticky jen bojem o co největší posun směrem kupředu, ale bez reálné vidiny na body.

Největším „skokanem“ se v sobotu stal Schumacher. Z dvaadvacáté příčky na startovním roštu se dostal až na solidní patnáctou pozici. Igor Fraga do závodu vyrážel jako 26., v cíli se objevil osmnáctý, takže také slušná porce předjetých soupeřů. Polepšil si i Staněk, když dojel dvaadvacátý (na startu 25.).

Nutno říct, že všichni tři piloti jsou v seriálu nováčky. Nemají zkušenosti a v týmu není zkušený tahoun, od kterého by mohli leccos okoukat. Samozřejmě vědí, že kvalifikace je alfou a omegou úspěchu. Ovšem přetavit rychlost, kterou bezesporu všichni tři mají i do pátečních dvou kol, je zatím nad jejich síly.

Šanci s víkendem na Silverstone dostanou ještě v nedělním sprintu, který startuje v 9:45h.    

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama