Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

F3 pokračuje na Silverstone: Budou u toho i jezdci Charouz Racing System

Jeden víkend pauza a hned zase rychle do práce. Šampionát formule 1 se přesunul do Silverstone, kde se samozřejmě představí i juniorské seriály. V rámci F3 bude o své první body usilovat i trio jezdců českého týmu Charouz Racing System. David Schumacher, Igor Fraga a Roman Staněk by konečně mohli prolomit smůlu a atakovat přední příčky.

Trať v Northamptonshire ve Velké Británii není pro Charouz Racing System žádnou neznámou. V minulosti už zde různí jezdci v různých šampionátech závodili, loni samozřejmě i v rámci šampionátu F2 a F3. Takže dat i zkušeností je dost. Teď je jen otázkou, jak se je podaří „dostat“ do monopostů a k samotným jezdcům. Jako vždy bude důležitou součástí víkendu páteční kvalifikace. Právě s tou však mají všichni tři piloti velké problémy. „Pracovali jsme na tom, aby se kvalifikace povedla. Uvědomujeme si, že když se nepovede, odráží se to pak na celém víkendu,“ má jasno manažer týmu Bob Vavřík.

Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že všichni tři jezdci jsou v kolotoči formule 3 nováčky. Přesto není pohled na nulu na bodových kontech hezký. „Věděli jsme, že jim musíme dát čas, aby se s auty sžili. Už ale také očekáváme výsledky a to, že potvrdí rychlost, kterou bezesporu všichni tři mají. Díky ochotě manažera Red Bull F1 Dr. Helmuta Marka se nám povedlo dostat všechny tři jezdce na profesionální simulátor přímo v továrně Red Bull. Měli by tedy mít více zkušeností,“ vysvětluje majitel stáje Antonín Charouz. 

Jak se jim povede můžete sledovat i vy v přímých přenosech. Hlavní závod se jede v sobotu od 10.20, přímý přenos vysílá stanice Sport 2. Nedělní sprint je na programu v neděli od 9.45 (Sport 2).

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama