Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

reklama

Skvělý Staněk! Volný trénink na závody F3 v Rakousku zajel parádně

V pátek po půl desáté dopoledne se volným tréninkem opět roztočila kola šampionátu FIA F3. Nebylo divu, že se po nucené přestávce osmi měsíců kvůli pandemii nového typu koronaviru všech třicet jezdců hladově vrhlo na trať, která byla po ranním dešti ještě mokrá. Byl u toho i Roman Staněk a vedl si doslova famózně.

Na zrychlující se vozovce se závodníci půl hodiny přetahovali o nejlepší časy, než se pořadí krátce před prvním delším stopem v boxech stabilizovalo. Mladý debutant Roman Staněk si při tom počínal velmi dobře a první část session zakončil za Italem Matteem Nanninim (Jenzer), Němcem Davidem Beckmannem (Trident) a Australcem Calanem Williamsem (Jenzer) čtvrtým časem!

Šestnáctiletý Čech byl od prvních metrů jasně rychlejší, než kolegové David Schumacher a Igor Fraga, který ztratil mnoho času v boxech. V závěrečných deseti minutách tréninku již trať znatelně oschla. Znamenalo to zcela nové podmínky a jezdilo se o deset sekund rychleji. Nakonec to byl zkušený Beckmann, kdo si zapsal první oficiální „P1“ roku. Jen o 8 setin pomalejší byl úřadující mistr F-Renault Oscar Piastri (Prema) z Autrálie.

Senzace ale čekala na dalších místech: Roman Staněk měl svůj silný monopost pod kontrolou i za sucha a zajel třetí čas, o desetinku před týmovým kolegou Davidem Schumacherem. Také třetí Charouzův jezdec, Brazilec Fraga se dostal mezi nejrychlejších deset – zajel na osmé pozici. Jaká to slibná výchozí pozice pro tým ze Žebráku! 

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama