Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Skvělý Staněk! Volný trénink na závody F3 v Rakousku zajel parádně

V pátek po půl desáté dopoledne se volným tréninkem opět roztočila kola šampionátu FIA F3. Nebylo divu, že se po nucené přestávce osmi měsíců kvůli pandemii nového typu koronaviru všech třicet jezdců hladově vrhlo na trať, která byla po ranním dešti ještě mokrá. Byl u toho i Roman Staněk a vedl si doslova famózně.

Na zrychlující se vozovce se závodníci půl hodiny přetahovali o nejlepší časy, než se pořadí krátce před prvním delším stopem v boxech stabilizovalo. Mladý debutant Roman Staněk si při tom počínal velmi dobře a první část session zakončil za Italem Matteem Nanninim (Jenzer), Němcem Davidem Beckmannem (Trident) a Australcem Calanem Williamsem (Jenzer) čtvrtým časem!

Šestnáctiletý Čech byl od prvních metrů jasně rychlejší, než kolegové David Schumacher a Igor Fraga, který ztratil mnoho času v boxech. V závěrečných deseti minutách tréninku již trať znatelně oschla. Znamenalo to zcela nové podmínky a jezdilo se o deset sekund rychleji. Nakonec to byl zkušený Beckmann, kdo si zapsal první oficiální „P1“ roku. Jen o 8 setin pomalejší byl úřadující mistr F-Renault Oscar Piastri (Prema) z Autrálie.

Senzace ale čekala na dalších místech: Roman Staněk měl svůj silný monopost pod kontrolou i za sucha a zajel třetí čas, o desetinku před týmovým kolegou Davidem Schumacherem. Také třetí Charouzův jezdec, Brazilec Fraga se dostal mezi nejrychlejších deset – zajel na osmé pozici. Jaká to slibná výchozí pozice pro tým ze Žebráku! 

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama