Dnes je 18. 1. 2022

Dnes je 18. 1. 2022

Dnes je 18. 1. 2022

reklama

Další body pro Charouz Racing System: Hvězdný Delétraz a návrat Correy

Další ze série virtuálních závodů tentokrát „hostil“ slavný okruh v Monaku. Tam se už tradičně daří jezdcům stáje Charouz Racing System, což se potvrdilo i tentokrát, byť jen na simulátoru. První a druhé místo si totiž připsal navrátilec do české stáje Louis Delétraz. Skvělé je také sledovat chuť do závodění v podání Juana Manuela Correy, který se stále zotavuje z tragické nehody ve Spa, při které přešel o život Anthoine Hubert.

Oba piloti byli na virtuálním okruhu v uličkách Monte Carla hodně vidět. Louis Delétraz v prvním závodě dokázal, že i tady je důležitá strategie. Díky správné volbě pneumatik se mu totiž podařilo ze čtvrtého místa na startovním roštu prokousat až ke konečnému triumfu. Ve sprintu to pak dlouho vypadalo, že si pro první místo dojede Juan Manuel Correa. Pomyslný šachovnicový praporek opravdu viděl jako první, kvůli penalizaci pak ale klesl na třetí místo. Z triumfu se tak mohl radovat místní oblíbenec Arthur Lecler, druhý byl téměř nezastavitelný Delétraz a třetí příčka nakonec zůstala pro Correu. 

Čtvrté a závěrečné kolo virtuálního šampionátu se pojede 7. června na okruhu v Baku. Všichni už se ale těší hlavně na začátek července, kdy se kolotoč formule roztočí prvními dvěma reálnými závody v Rakousku. A to teprve bude podívaná! Český fanoušek věří, že si o nejvyšší posty zabojují piloti stáje Charouz Racing System jak v seriálu F2, tak i F3. 

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama