Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

reklama

Vstup do formule ve velkém stylu: Head drinks se toho nebojí

Velká cena Macaa platí za jeden z nejdůležitějších a zároveň i nejnáročnějších podniků v motoristickém kalendáři. Městský okruh v bývalé portugalské kolonii sice nabízí pro fanoušky skvělou podívanou, pro jezdce, majitele stájí i jejich partnery však jde o hru nervů. Vlastně vstoupit právě zde do formulového světa chce pořádný kus odvahy. Ve společnosti Head se toho nebáli a zásluhu na tom mají i Češi.

Když byla loni ohlášena spolupráce české společnosti BHMW, která úspěšně zrekonstruovala historickou stáčírnu léčivých a minerálních vod v Bílině a Mariánských lázních, s globálním výrobcem sportovního vybavení Head, znělo to možná nejprve jako zpráva z jiného světa. Ovšem velmi brzy se ukázalo, že toto spojení má logické opodstatnění. Česká firma začala pro nadnárodního giganta stáčet energetický nápoj Head, který je zcela bez konzervantů a tudíž si v dnešní „zdravé“ době získává stále větší oblibu. „Dlouho jsme pro Head drinks hledali sport, ve kterém bychom se našli. Až jsme objevili svět formule a bylo rozhodnuto,“ usmívá se ředitel českého podniku Vojtěch Milko.

Vstup na scénu přitom nebyl žádným ustrašeným oťukáváním, ale velkolepým vyloděním přímo ve středu dění. Maco je díky své poloze při ústí Perlové řeky do Jihočínského moře na různé invaze historicky zvyklé, možná i proto bylo logo Head drinks během Velké ceny v popředí zájmu. Hlavní podíl na tom měla jednička letošní sezóny týmu Sauber junior by Charouz, britský člen juniorky Ferrari, Callum Ilott. Ten se totiž neustále „motal“ v popředí a nakonec si dojel pro celkové pěkné šesté místo. Ale samozřejmě i zbylí dva piloti stáje kolem sebe dělali pořádný rozruch. Aby také ne. Vždyť v Macau se představili vnuk dvojnásobného mistra světa F1 Emersona Fittipaldiho Enzo a syn vítěze tohoto podniku z roku 1995 Ralfa Schumachera David. „Jsme moc rádi, že jsme tam mohli být. Těšíme se na další spolupráci,“ uzavřel Milko.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama