Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

reklama

Juri Vips vítězem kvalifikačního sprintu F3 v Macau, Ilott pátý

V Macau je tradicí, že se po kvalifikacích na čas jede i zvláštní krátký kvalifikační závod. Nejrychlejší pátku, Estonec Juri Vips v něm potvrdil svou výbornou formu a s přehledem vyhrál. Charouzova jednička Callum Ilott v tomto sprintu ztratil dvě pozice a vystartuje do nedělního finále jen z pátého místa.

Před velmi spoře obsazenými tribunami se polemanovi Juri Vipsovi (Hitech) podařil moc dobrý start a po sprintu nekonečnou rovinkou se provlékl kritickou první zatáčkou Lisboa před Shwartzmanem, Lungaardem a Ilottem. To se nedalo říci o Indovi Mainim (Jenzer), který tam dostal šťouchanec od dvojnásobného vítěze tohoto závodu Dana Ticktuma a skončil ve svodidle stejně tak jako několik soupeřů (Lawson, Hughes a Ahmed).

Následující neutralizace zhatila příští tři kola, tedy témeř třetinu 10kolového kvalifikačního závodu. Na restart reagoval Vips bezchybně a na pořadí špičky se nic nezměnilo. Naopak: během prvního letmého kola si lídr na Shwartzmana vypracoval lehký náskok, stejně tak jako Rus na následujícího Dána Lungaarda s Ilottem v závětří.

Po šesti kolech musel Charouzův pilot David Schumacher do boxů s pochroumaným nosem vozu a vzdal, zatímco se třetí jezdec českého týmu Enzo Fittipaldi propracoval z poslední startovní pozice kupředu na 15. pozici. Jednička Teamu Sauber Junior Callum Ilott poté dvě kola před cílem ztratil vůči Robertovi Verschoorovi čtvrté místo. Za Britem dojel výborně naladěný Američan Sargeant před Italem Lorandim a rakouským šlechticem Ferdinandem Habsburgem, který se po sezoně strávené v DTM vrátil do monopostů.

Vnuk velkého Emersona Fittipaldiho, Enzo si po dobré stíhací jízdě zajistil pro zítřejší finále 14. místo, zatímco se jediné děvče v poli, Sophie Flöersh se bude muset spokojit s pozicí 21.

„Měl jsem opravdu mega start, je ale mi jasné, že to zítra bude ještě těžší ubránit vedení,“ shrnul recept k vítězství a nedělní hlavní závod vítěz Vips. Čeští fanoušci ho mohou sledovat v přímém přenose od 8.25 na stanici SPORT 5.

Výsledky kvalifikace

1. Juri Vips, Hitech                                                 
2. Robert Shwartzman, Prema-Theodore
3. Christian Lungaard, ART                                                   
4. Richard Verschoor, MP 
5. Callum Ilott, Sauber by Charouz
6. Logan Sargeant, Carlin
7. Alessio Lorandi, Trident
8. Ferdinand Habsburg, ART
9. David Beckmann, Trident 10. Leonardo Pulcini, Campos                                                                                               

Juri Vips vítězem kvalifikačního sprintu F3 v Macau, Ilott pátý14. Enzo Fittipaldi, Sauber by Charouz 
Nedojel: David Schumacher, Sauber by Charouz      

     

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Německá ADAC-F4: Také v Zandvoortu udával tempo Antonelli

Účastníci německé ADAC-F4 se asi zhrozili, když jim svitlo, že se italský tým Prema bude pravidelně účastnit i jejich šampionátu. Podnik v nizozemském Zandvoortu se stal přehlídkou červeno-bílých vozů. „Muž F4 roku“ Andrea Kimi Antonelli kraluje nejen italskému šampionátu, brutálně udával

Kde je Baku…? Opravdová F1 přeci startovala ve Spielbergu!

Nic proti „napínavému“ procesí obou Red Bullů hybrido-bakelitové Grand Prix v Azerbajdžánu (čti „kolébce automobilismu“) – kdo ovšem chtěl minulý víkend vidět a slyšet „opravdové“ monoposty F1, ten vážil cestu k Austrian Historic ve Spielbergu. Jelo se tam o body šampionátu FIA

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

reklama