Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

reklama

Ptáček junior má za sebou první sezónu ve Formuli Renault

Formule Renault Eurocup má za sebou poslední díl letošní sezóny. V Abú Dhabí u toho samozřejmě byl i Petr Ptáček junior. Sedmnáctiletý talent měl o závěrečných závodech určitě jinou představu. Přesto může uplynulou sezónu hodnotit pozitivně.

Celkem dvakrát se Petr Ptáček junior v rámci své premiérové sezóny v mistrovství Formule Renault Eurocup umístil na stupních vítězů, což je slušné. Finále na okruhu Yas Marina však nebylo ideální. „Většinu víkendu jsem bojoval s vozem. Špatně brzdilo a těžko se ovládalo,“ vysvětloval český jezdec s tím, že zajet pěknou kvalifikaci a být konkurence schopný během závodu tak bylo velmi složité. V pátek z toho bylo až patnácté místo na startu a i když Petr statečně bojoval, na lepší než jedenácté místo tentokrát neměl. 

Ani sobota nebyla o moc lepší, spíš naopak. Šestnáctá příčka v kvalifikaci příliš mnoho nadějí do závodu nedávala. Třinácté místo v obrovském horku tak vlastně bylo ještě docela dobré. Přesto, že Petr v Abu Dhabí body nezískal, v konečném účtování seriálu mu patří osmá pozice z šestadvaceti jezdců. „Sezónu jsem chtěl ukončit jinak. Jistě, v Abu Dhabí jsem si to užil, ale chci vyhrávat. Takže to pro mě bylo dost frustrující,“ měl jasno mladý pilot. Jak ale sám řekl, i z tohoto víkendu se poučil a bere ho jako zkušenost. „Chtěl bych poděkovat mému týmu BhaiTech za za dva společné roky ve formulích, zejména bych vyzdvihl Nicola Gagliana, mého závodního inženýra, ale i ostatní mechaniky.“

Petr by se chtěl do šampionátu formule Renault Eurocup vrátit i v roce 2020, proto okamžitě po letošní sezóně obrátil svoji pozornost k testování v barvách MP Motorsport. Okruh Yas Marina projel rychleji, než kdykoli během víkendu (kolo za 2,08,981). „Měl jsem z toho velkou radost. Udělal jsem velký pokrok oproti tomu, co bylo možné dříve. A to se spoustou paliva a na starých pneumatikách. Mám z toho opravdu dobrý pocit.“ V pondělí Petr v testech pokračoval, tentokrát v monopostu mistrovského týmu R-eso GP.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama