Dnes je 18. 1. 2022

Dnes je 18. 1. 2022

Dnes je 18. 1. 2022

reklama

Formule Renault na Hockenheimu: Ptáček junior dvakrát na bodech

Velmi náročné podmínky panovaly na okruhu v Hockenheimu v rámci dalšího dílu Formule Renault Eurocup. Poměrně slušně si s nimi poradil i Petr Ptáček junior. Český jezdec dokázal v obou závodech bodovat, zejména deváté místo v nedělním dešti je právě kvůli těžkým podmínkám o to cennější.

Šestnáctiletý pilot se do sobotního měření sil kvalifikoval z pěkné sedmé příčky, což bylo na mokré trati potěšitelné. Do závodu trať oschla, pro Ptáčka byl však mnohem horší zprávou problém s turbodmychadlem, který ho brzdil. „Na konci rovinky jsem neměl rychlost a nemohl jsem se dostat dopředu ani bránit svoji pozici,“ uvědomoval si Petr, který tak nakonec skončil desátý. Kvalifikace na druhý závod pak nebyla ideální. Přesto, že v ní Ptáček dojel šestý, kvůli ne úplně dokonalému nastavení vozu možná přišel o ještě lepší čas a tím pádem i pozici na startovním roštu. „Udělali jsme chybu, tlak v pneumatikách byl mnohem vyšší, než by bylo vhodné,“ vysvětlil mladých český jezdec. Důkazem jeho tvrzení byl fakt, že zatímco jeho týmový kolega se na nejrychlejším úseku trati dokázal zlepšit o 0,7 sekundy, u Petra to bylo jen 0,1.

Během neděle se počasí opět zhoršilo a organizátoři závodu se rozhodli odstartovat za safety car. Petr si držel šestou pozici, zhruba uprostřed závodu se však dostal do rotace a vypadalo to, že je po nadějích na bodový zisk. Díky výjezdu safety car však neztratil příliš času, pomalu se prokousával až na jedenácté místo. Přesto nebýt kolize dvou vozů na čele závodu, zřejmě by zůstal mimo elitní desítku. Díky chybě soupeřů si tak připsal body za deváté místo. „Nebyl to můj nejlepší závod. Podmínky byly obtížné. Změnili jsme nastavení v zadní části vozu, ale zjistil jsem, že mám menší trakci. Ztratil jsem se později brzdit, ale bylo to fakt těžké,“ popisoval Ptáček junior. Závody na Hockenheimu však může použít k poučení se i díky tomu, že problémy na autě s týmem identifikoval. Petrova úvodní sezóna v šampionátu Formule Renault Eurocup vyvrcholí 24. – 26. října na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama