Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Obrovský úspěch: Chlad jr. vybojoval titul!

Tak trochu to může znít jako pohádka. Když se totiž podíváme na zejména finanční možnosti některých týmů, český K&K Racing Team oproti nim disponuje signifikantně nižším rozpočtem. Ovšem možná o to více dával Richard Chlad junior do závodů srdce a makal i ve chvílích, kdy by to jiní vzdali. Výsledek? Celkový triumf ve mistrovství FIA-Evropské zóně GT3.

Závěrečný podnik FIA Evropské zóny se jel v Brně a K&K Racing Team na něj vyrážel s velkým očekáváním. Předešlý závod totiž Chladovi vyšel a na Slovakiaringu navýšil náskok na svého největšího soupeře Marcina Jedlinskiho z Olimp Racing Teamu. A jak už bývá zvykem, opět to nebyla žádná procházka růžovou zahradou. „Každý bod může mít zásadní dopad na celkové hodnocení šampionátu. Ale nám tlak nevadí, možná právě naopak nás posiluje. Byli jsme tedy připraveni bojovat až do posledního kola,“ usmívá se český závodník. Už kvalifikace ukázal, že dva zmínění borci budou mít i tentokrát hlavní slovo. Kvalifikaci vyhrál Jedlinski s nové Audi R8 LMS s nepatrným náskokem na Chlada juniora v Audi R8 LMS Ultra 2013. 

Závod ovlivnilo počasí, déšť jakoby chtěl Chladovi cestu za titulem co nejvíce zkomplikovat. Po startu musel český pilot bojovat s ostatními jezdci, čehož využil Jedlinski k vybudování třísekundového náskoku. Chlad ovšem zbraně nesložil a jak je jeho dobrým zvykem, pustil se do stíhací jízdy. V posledním kole se svému soupeři přiblížil na nepatrný rozdíl 0,3 sekundy. Ale ve chvíli, kdy se už už chystal předjížděl, nad sektorem zavlály žluté vlajky a bylo po nadějích. Celkový rozestup na cílové čáře činil 0.870 sekundy ve prospěch Jedlinskiho. 

Přesto mohly propuknout velké české oslavy, druhé místo k celkovému triumfu stačilo s náskokem 29 bodů. „Za cely K&K Racing Team mohu říci, ze máme ohromnou radost protože. Pro naše staré Audi R8 LMS Ultra 2013 je toto opravdu velký úspěch, jelikož soupeříme s profesionálními týmy, které mají nejlepší možnou techniku a o to větší odhodláni vyhrávat,“ pochvaloval si Chlad junior. Jestli ono to není více o rukách a talentu, než o špičkové technice, že?

Foto: archiv Richarda Chlapa jr.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama