Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

reklama

Obrovský úspěch: Chlad jr. vybojoval titul!

Tak trochu to může znít jako pohádka. Když se totiž podíváme na zejména finanční možnosti některých týmů, český K&K Racing Team oproti nim disponuje signifikantně nižším rozpočtem. Ovšem možná o to více dával Richard Chlad junior do závodů srdce a makal i ve chvílích, kdy by to jiní vzdali. Výsledek? Celkový triumf ve mistrovství FIA-Evropské zóně GT3.

Závěrečný podnik FIA Evropské zóny se jel v Brně a K&K Racing Team na něj vyrážel s velkým očekáváním. Předešlý závod totiž Chladovi vyšel a na Slovakiaringu navýšil náskok na svého největšího soupeře Marcina Jedlinskiho z Olimp Racing Teamu. A jak už bývá zvykem, opět to nebyla žádná procházka růžovou zahradou. „Každý bod může mít zásadní dopad na celkové hodnocení šampionátu. Ale nám tlak nevadí, možná právě naopak nás posiluje. Byli jsme tedy připraveni bojovat až do posledního kola,“ usmívá se český závodník. Už kvalifikace ukázal, že dva zmínění borci budou mít i tentokrát hlavní slovo. Kvalifikaci vyhrál Jedlinski s nové Audi R8 LMS s nepatrným náskokem na Chlada juniora v Audi R8 LMS Ultra 2013. 

Závod ovlivnilo počasí, déšť jakoby chtěl Chladovi cestu za titulem co nejvíce zkomplikovat. Po startu musel český pilot bojovat s ostatními jezdci, čehož využil Jedlinski k vybudování třísekundového náskoku. Chlad ovšem zbraně nesložil a jak je jeho dobrým zvykem, pustil se do stíhací jízdy. V posledním kole se svému soupeři přiblížil na nepatrný rozdíl 0,3 sekundy. Ale ve chvíli, kdy se už už chystal předjížděl, nad sektorem zavlály žluté vlajky a bylo po nadějích. Celkový rozestup na cílové čáře činil 0.870 sekundy ve prospěch Jedlinskiho. 

Přesto mohly propuknout velké české oslavy, druhé místo k celkovému triumfu stačilo s náskokem 29 bodů. „Za cely K&K Racing Team mohu říci, ze máme ohromnou radost protože. Pro naše staré Audi R8 LMS Ultra 2013 je toto opravdu velký úspěch, jelikož soupeříme s profesionálními týmy, které mají nejlepší možnou techniku a o to větší odhodláni vyhrávat,“ pochvaloval si Chlad junior. Jestli ono to není více o rukách a talentu, než o špičkové technice, že?

Foto: archiv Richarda Chlapa jr.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

Česká Girl-Power: Jílková pojede i roku 2022 v ADAC GT4

Bratr šéfa týmu Zakspeed Petera Zakowského, Phillipp právě oznámil založení vlastního týmu pod jménem ZVO Racing. Organizaci povede společně s bývalým pilotem DRM a DTM Jörgem van Ommenem. Stáj bude přirozeně úzce kooperovat s věhlasným Zakspeedem a nové Mercedesy GT3

Zelenáčem v „Zeleném pekle“ Nürburgringu

Dnes 37letý Dr. Anton Hahnenkamm má za sebou kariéru, na jakou se (v jejím konečném dopadu) může ohlédnout 99,9% talentů z juniorských formulových tříd: Je sice dvojnásobným mistrem Rakouska FF1800, závodil mimo to jak v německém, tak i v šampionátu

reklama