Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

reklama

Maťo Homola dvakrát bodoval v evropském mistrovství TCR ve Spielbergu

Šampionát TCR-Europe nastoupil po štacích na Hungaroringu, Hockenheimu a Spa v Rakousku na Red Bull Ringu. Blýskl se při tom zdravým polem 29 vozů, mezi nimiž byli vedle bývalých formulových es jako Gianniho Morbidelliho, Toma Coronela, Nelsona Panciaticiho nebo Luca Filippiho i dva jezdci ze Slovenska: Maťo Homola a Martin Ryba.

Kvalifikaci pro první závod vyhrál Ital Luca Filippi před Britem  Joshem Filesem a Francouzem Panciaticim. Maťo Homola uzavíral top10. V závodě si jezdci naostro příliš nezajezdili. Files se výborným startem usadil před Filippim na špičce a četné neutralizace připravily Itala o vážnou možnost k útoku. Třetí dojel Brit Daniel Lloyd ze slovenské stáje Martina Ryby jménem Brutal Fish Racing Team, přičemž se  sám Ryba vážnou nehodou postaral o jednu ze zmíněných neutralizací. Maťo Homola dojel dobrý devátý.

Do druhého závodu se Homola kvalifikoval jako 12 a dojel výborný šestý, jen tři desetinky za bývalým pilotem F1 Giannim Morbidellim.  V celkovém hodnocení je slovenský jezdec na dobré čtvrté pozici. Také Martin Ryba tentokrát viděl jako 19. šachovnicový praporek. Závod vyhrál mladičký Němec Luca Engstler na M1RA-Hyundaii před sobotním vítězem Filesem na stejném voze týmu Target.

Celkový stav šampionátu

  1. Josh Files               194 b.
  2. Luca Engstler        158 b.
  3. Julien Briche        154 b. 
  4. Maťo Homola       141 b.
  5. Gilles Magnus       134 b.

Text a Foto: Klecar-Media

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

Česká Girl-Power: Jílková pojede i roku 2022 v ADAC GT4

Bratr šéfa týmu Zakspeed Petera Zakowského, Phillipp právě oznámil založení vlastního týmu pod jménem ZVO Racing. Organizaci povede společně s bývalým pilotem DRM a DTM Jörgem van Ommenem. Stáj bude přirozeně úzce kooperovat s věhlasným Zakspeedem a nové Mercedesy GT3

Zelenáčem v „Zeleném pekle“ Nürburgringu

Dnes 37letý Dr. Anton Hahnenkamm má za sebou kariéru, na jakou se (v jejím konečném dopadu) může ohlédnout 99,9% talentů z juniorských formulových tříd: Je sice dvojnásobným mistrem Rakouska FF1800, závodil mimo to jak v německém, tak i v šampionátu

reklama