Pondělí 20.05.2024

Pondělí 20.05.2024

Pondělí 20.05.2024

reklama

Kvalifikace F2 v Silverstone: Zhou na první čínské pole-position historie a výborní piloti týmu Charouz

Čínský junior Renaultu, Guanyu Zhou dokázal, že má nejlepší předpoklady brzy postoupit do Formule 1: v kvalifikaci Formule 2 v Silverstone zajel jako první pilot své země na pole-position. Jezdci českého týmu Sauber Junior by Charouz si vybojovali slibné startovní pozice: Callum Ilott zítra vyrazí ze šestého, Juan Manuel Correa z 11. místa.

Po dvoutýdenní přestávce vstoupil šampionát FIA Formule 2 v anglickém Silverstone do druhé poloviny sezony 2019. Dopolední volný tréninku poukazoval na výbornou formu vozů stáje UNI-Virtuosi (dříve Russian Time): Ital Luca Ghiotto zajel nejrychleji, čínský kolega Guanyu Zhou si zapsal za Kanaďanem Latifim (DAMS) třetí čas. Manažer českého týmu Sauber Junior by Charouz, Bob Vavřík byl sice   přesvědčen, že „Silverstone nám sedí“, jeho jezdci ale zatím dosáhli jen 14. (Callum Ilott) a 17. času (Juan Manuel Correa).

Ve večerní rozhodující kvalifikaci nejprve potvrdili oba jezdci UNI-Virtuosi za zataženého počasí svou dopolední formu a vedli po první sérii rychlých pokusů časovou tabulku v pořadí Zhou-Ghiotto, přičemž oba borce domácí stáje dělilo jen 12 tisícin. Jen setinky za nimi ovšem číhaly oba vozy francouzského týmu DAMS se Sette Camarou a Latifim v kokpitech. Ilott se se ztrátou 0,6s na Zhoua polepšil na devátou pozici, Correa se posunul kupředu na 12. místo.

Po výměně pneumatik a vylepšení nastavení monopostů v boxech, se kompletní pole vrhlo pět minut před koncem znovu na trať. Junior Renaultu Zhou dokázal svůj výborný čas lehce zlepšit a ani krajní snažení jeho kolegy Ghiotta nezabránilo první čínské pole-position v dějinách Formule 2. Za Sette Camarou, Latifim a Deletrazem udělal největší skok kupředu Charouzův Callum Ilott, když zajel na výbornou 6. pozici. Britovi následovali jen v odstupu tisícin lídr celkového hodnocení de Vries, Aitken, Macušita, Hubert a na dobrém 11. místě druhý jezdec českého týmu Correa.

Po kvalifikaci je tedy pravděpodobné, že v sobotním závodě pojedou o zlato především vozy týmu UNI-Virtuosi a DAMS. Oba jezdci Antonína Charouze si ovšem připravili výborné výchozí pozice, aby pod hrad Žebrák z bývalého vojenského letiště Silverstone přivezli tučné body – nebo možná i více..?

Výsledek kvalifikace Formule 2 v Silverstone:

  1. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi                                       1:38,182s
  2. Luca Ghiotto, UNI-Virtuosi                                       1:38,410s
  3. Sergio Sette-Camara, DAMS                                     1:38,511s
  4. Nicholas Latifi, DAMS                                               1:38,519s
  5. Louis Deletraz, Carlin                                                1:38,547s
  6. Callum Ilott, Sauber junior by Charouz                     1:38,549s
  7. Nyck de Vries, ART                                                   1:38,613s
  8. Jack Aitken, Campos                                                1:38,686s
  9. Nobuharu Macušita, Carlin                                         1:38,877s
  10. Anthoine Hubert, Arden                                           1:39,046s

11. Juan-Manuel Correa, Sauber Junior by Charouz     1:39,071s

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama