Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Kvalifikace F2 v Silverstone: Zhou na první čínské pole-position historie a výborní piloti týmu Charouz

Čínský junior Renaultu, Guanyu Zhou dokázal, že má nejlepší předpoklady brzy postoupit do Formule 1: v kvalifikaci Formule 2 v Silverstone zajel jako první pilot své země na pole-position. Jezdci českého týmu Sauber Junior by Charouz si vybojovali slibné startovní pozice: Callum Ilott zítra vyrazí ze šestého, Juan Manuel Correa z 11. místa.

Po dvoutýdenní přestávce vstoupil šampionát FIA Formule 2 v anglickém Silverstone do druhé poloviny sezony 2019. Dopolední volný tréninku poukazoval na výbornou formu vozů stáje UNI-Virtuosi (dříve Russian Time): Ital Luca Ghiotto zajel nejrychleji, čínský kolega Guanyu Zhou si zapsal za Kanaďanem Latifim (DAMS) třetí čas. Manažer českého týmu Sauber Junior by Charouz, Bob Vavřík byl sice   přesvědčen, že „Silverstone nám sedí“, jeho jezdci ale zatím dosáhli jen 14. (Callum Ilott) a 17. času (Juan Manuel Correa).

Ve večerní rozhodující kvalifikaci nejprve potvrdili oba jezdci UNI-Virtuosi za zataženého počasí svou dopolední formu a vedli po první sérii rychlých pokusů časovou tabulku v pořadí Zhou-Ghiotto, přičemž oba borce domácí stáje dělilo jen 12 tisícin. Jen setinky za nimi ovšem číhaly oba vozy francouzského týmu DAMS se Sette Camarou a Latifim v kokpitech. Ilott se se ztrátou 0,6s na Zhoua polepšil na devátou pozici, Correa se posunul kupředu na 12. místo.

Po výměně pneumatik a vylepšení nastavení monopostů v boxech, se kompletní pole vrhlo pět minut před koncem znovu na trať. Junior Renaultu Zhou dokázal svůj výborný čas lehce zlepšit a ani krajní snažení jeho kolegy Ghiotta nezabránilo první čínské pole-position v dějinách Formule 2. Za Sette Camarou, Latifim a Deletrazem udělal největší skok kupředu Charouzův Callum Ilott, když zajel na výbornou 6. pozici. Britovi následovali jen v odstupu tisícin lídr celkového hodnocení de Vries, Aitken, Macušita, Hubert a na dobrém 11. místě druhý jezdec českého týmu Correa.

Po kvalifikaci je tedy pravděpodobné, že v sobotním závodě pojedou o zlato především vozy týmu UNI-Virtuosi a DAMS. Oba jezdci Antonína Charouze si ovšem připravili výborné výchozí pozice, aby pod hrad Žebrák z bývalého vojenského letiště Silverstone přivezli tučné body – nebo možná i více..?

Výsledek kvalifikace Formule 2 v Silverstone:

  1. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi                                       1:38,182s
  2. Luca Ghiotto, UNI-Virtuosi                                       1:38,410s
  3. Sergio Sette-Camara, DAMS                                     1:38,511s
  4. Nicholas Latifi, DAMS                                               1:38,519s
  5. Louis Deletraz, Carlin                                                1:38,547s
  6. Callum Ilott, Sauber junior by Charouz                     1:38,549s
  7. Nyck de Vries, ART                                                   1:38,613s
  8. Jack Aitken, Campos                                                1:38,686s
  9. Nobuharu Macušita, Carlin                                         1:38,877s
  10. Anthoine Hubert, Arden                                           1:39,046s

11. Juan-Manuel Correa, Sauber Junior by Charouz     1:39,071s

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama