Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

Maďarský závod moc nevyšel: Staněk se ale soustředí na Hockenheim

Český talentovaný pilot Roman Staněk si vybral v rámci italského šampionátu Formule 4 na maďarském Hungaroringu hodně smůly. V závodě, který poznamenaly kolize a další incidenty, se bohužel více jezdilo za safety carem, než pořádně závodilo. Jezdec Sauber Junior Teamu by Charouz má však hlavní cíl sezóny jinde v německé F4.

Většinou českého mladíčka, který je v patnácti letech obrovským příslibem nejen  tuzemského motorsportu, chválíme. Je za co, vždyť v německém šampionátu F4 je Staněk na průběžně čtvrtém místě jen tři bodíky za týmovým kolegou Arthurem Leclercem, navíc vede mezi nováčky. V Maďarsku si však zřejmě vybral slabší víkend, byť se nedá říct, že by to byla úplně jeho chyba. Roman má rád kontaktní závody, když se něco děje, je ve svém živlu. Na Hungaroringu se však spíš kroužilo, než závodilo. Karambol střídal karambol, dvakrát byly závody komplet restartovány. 

A když už to ve třetím závodu vypadalo, že se Roman dostává do tempa, přišla technická závada a mladý borec musel odstoupit. Nejlepším výsledkem tak bylo sedmé místo ze druhého závodu víkend. „Nejsem samozřejmě spokojen. V italském mistrovství však není můj hlavní cíl sezóny, ale potřebuji jezdit a jezdit a alespoň se mohu hodně učit,“ měl jasno Staněk. Další závod ho čeká už příští týden na Red Bull ringu v rámci italské F4. Potom už přijde závod ADAC F4 v Německu 26.-28. července na Hockenheimu v rámci mistrovství F1.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama