Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

Bravo, Tome! Beckhäuser v Rakousku zase vyhrál

Český mladík Tom Beckhäuser je k nezastavení. Po absolutním triumfu v Maďarsku (vyhrál oba závody na Hungaroringu), si další vítězství připsal i na Red Bull Ringu. Šampionát FIA CEZ F3 mu evidentně svědčí. Díky němu jsme českou vlajku opět viděli vlát nejvýše.

V Rakousku to přitom pro Toma Beckhäusera nezačalo dobře. Kvalifikaci nezajel příliš dobře a z šestého místa na startovním roštu příliš spokojený nebyl. Daleko horší věci se však staly v samotném závodě. Už druhá zatáčka rozhodla o tom, že z ambicí na posun vpřed nebude nic. „Měl jsem kolizi s dalším monopostem. Už v prvním kole jsem tak musel kvůli velkému poškození svůj vůz odstavit,” vysvětlil český závodník. Chuť do dalšího boje mu to ale nevzal, právě naopak. Rychle si srovnal hlavu s tím, že ho jen za pár hodin čeká druhý víkendový závod. A tam chtěl uspět!

Těžko říct, jakým způsobem se Tom na druhé měření sil víkendu koncentroval, každopádně mu to pomohlo. Ze šesté pozice na startu si dal tentokrát pozor na případné karamboly a vyplatilo se. „Podmínky byly těžké, jsem moc rád, že jsme to zvládli,“ zářil v cíli jako sluníčko, které se nad Red Bull Ringem příliš neobjevilo. Není divu, vždyť Beckhäuser si dojel pro parádní vítězství! Ze čtyř závodů šampionátu má tak na kontě tří triumfy, což je opravdu dobrá práce!

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama