Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Foto-story: Jak se Fernando Alonso ve Spa loučil s okruhy

Fernando Alonso Díaz, dvojnásobný mistr světa Formule 1 a v Itálii coby bývalý pilot Ferrari již za živa legenda, má plán. Se světem Grand Prix, kde vyhrál vše, co se vyhrát dalo, je od této sezony hotov. Malý Španěl ale dobře zná dějiny sportu a ví, že existují i jiné špičkové třídy automobilového sportu.

A ví, že existuje jedinečný rekord, kterého dosáhl zatím jen jediný jezdec: vyhrát „zlatou trojku“ největších závodů světa, to jest Grand Prix Monaka, 24h v Le Mans a 500 mil v Indianapolisu, což dodnes dokázal jen nezapomenutelný Graham Hill. Alonso se nezkrývá tím, že je vyrovnání Britova tripplu jeho velkým cílem – chce ho dokonce ještě vylepšit.

V Monaku vyhrál roku 2006 a maraton v La Sarthe dobyl minulý rok s Toyotou. S Japonci ovšem pro jistotu podepsal hned na dvě sezony WEC a tak „musel“ letos před Le Mans i do Sebringu a do (zasněženého!) Spa. Týden před belgickým podnikem oznámil, že se s vytrvalostními závody po Le Mans rozloučí. Poté, co koncem května zaútočí na 500 mil v Indianapolisu se chce vydat do pouště a přidat k „Hillově tripplu“ i vítězství v Rallye Dakar.

6hodinovka ve Spa tedy značila začátek Alonsova třídílného loučení s okruhy. Po úspěchu Belgii na něj čeká již jen Indianapolis a pak v polovině června Le Mans, než se vrhne s Toyotou na rallye. Tohle zažil v Ardenách, kde mu katastrofální počasí loučení s WEC jistě dost usnadnilo…

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama