Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

reklama

V Jerezu začaly testy F2: Český tým je mezi nejlepšími!

Konečně to začalo! Pro českého fanouška tolik očekávaný start sezóny Formule 2 je tady. V Jerezu sice zatím začaly „jen“ testy, ale i to po zimním půstu zvyšuje tep do nejvyšších obrátek. Tím spíš, že na startu je po úspěšném roku 2018 opět tuzemský tým, tentokrát pod hlavičkou Sauber Junior Team by Charouz.
Po dvou dnech testování si ve stáji Antonína Charouze mohou opatrně blahopřát. Vypadá to, že sázka na Calmuma Ilotta a Juana Manuela Correu byla dobrý tah. Oba jezdci se pravidelně umisťovali mezi desítkou nejlepších jezdců, ve středu odpoledne se v jednom z testů dostali i na třetí, respektive pátou příčku. Jasně, do ostrého stratu sezóny je ještě daleko a navíc první testy nemusejí nic znamenat. Pro českou stáj je to však minimálně povzbuzení do další práce.
V Jerezu vzbudil pozornost například i Mick Schumacher. Jeden z testů dokončil jako třetí a byl ze všech nováčků vůbec nejlepší. Poprvé se do kokpitu Formule 2 posadila také Tatiana Calderón, její časy se však ve středu odpoledne nezapočítaly kvůli nízké hmotnosti vozu.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama