Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Větrná loterie na Novém Zélandu: Ptáček junior bojoval, na body však nedosáhl

Druhý díl seriálu Castrol Toyota Racing Series byl všechno možné, jen ne plnohodnotným závodním víkendem. Na okruhu Tretonga Park na Novém Zélandu se kvůli rozmarům počasí a zejména pak extrémnímu větru odjel pouze jeden závod. Samozřejmě u toho byl i český talent Petr Ptáček junior.

Byla to zajímavá podívaná. Ve městě Invercargill to vypadalo, jako by se nějaký vyšší moc rozhodla že závodníkům pořádně zavaří. Organizátoři se rozhodli, že nedělní program kompletně zruší, odjel se tak pouze jeden sobotní závod. Poté, co se minulý týden Petr poprvé představil ve známé sérii a na okruhu Highlands Motorsport Park dosáhl na body, chtěl své postavení vylepšit. Už kvalifikace však ukázala, že to bude spíš o štěstí. Mokrá trať usychala pomaleji, než Petrův tým Giles Motorsport čekal a Ptáček junior se tak trápil na nevhodném obutí svého vozu. Bylo z toho až třinácté místo na startovním roštu.

Přesto se hlavní závod nevyvíjel vůbec špatně. Ptáček junior nastavil solidní tempo a velmi rychle se dostal před několik vozů. Pak se však dostal do kolize s jiným jezdcem, musel neplánovaně do boxů a byl z toho opět pád o několik příček dozadu. Cílovou šachovnici nakonec protnul na konečné dvanácté pozici přesto, že několikrát zajel rychlejší kolo než vítěz závodu.

Forma mu tak evidentně nechyběla a o to více ho muselo mrzet, že v neděli se nezávodilo. Rozhodnutí organizátorů však chápal. „Je to v pořádku. Zbytečné riskování by mohlo vést k ošklivé nehodě, a to nikdo nechce.“ Další zastávka Petra a celý kolotoč Castrol Toyota Racing Series čeká na okruhu Hampton Downs Park ve Waikato, kde by se měl i jeden ze zrušených závodů uplynulého víkendu. Další je pak v plánu o týden později v Taupu.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama